20.05.2018 Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS


image_pdfimage_print

       Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. Jest jedną z największych kampanii zwiększania świadomości o HIV/AIDS na świecie. Obchody odbywają się w 115 krajach, a wolontariusze docierają do dziesiątków tysięcy ludzi.

       Po raz pierwszy Światowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS był obchodzony w San Francisco i Nowym Jorku w 1983 r.  Każdego roku trzecia niedziela maja przypomina nam o osobach, które odeszły z powodu epidemii. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS jest okazją, by zwrócić uwagę świata na potrzebę niesienia pomocy osobom żyjącym z HIV i chorym na AIDS.

      Dziś Międzynarodowy, z początku obchodzony tylko przez rodziny i przyjaciół ofiar. Obecnie w działania angażują się społeczności lokalne, organizacje pozarządowe i inne osoby pracujące na rzecz ograniczania rozpowszechniania się epidemii. Organizowane akcje mają na celu dotarcie do jak najszerszej społeczności. Do zajęcia się problematyką HIV/AIDS mobilizowane są również media, co podnosi skuteczność realizowanych zadań.

Źródło: strona internetowa Krajowego Centrum ds. AIDS

Zachęcamy do zrobienia nieodpłatnego i anonimowego testu na HIV!

Punkt Konsultacyjno – Diagnostyczny w Poznaniu

wykonujący anonimowo i bezpłatnie testy w kierunku HIV

znajduje się pod adresem:

  1. Mickiewicza 4/5 (punkt pobrań DIAGNOSTYKA) w Poznaniu.

Godziny przyjęć:

poniedziałek w godz. 16.00 – 20.00

czwartek w godz. 16.00 – 20.00

piątek w godz. 16.00 – 20.00

Telefon informacyjny: 730 110 830

czynny w czwartki w godz. 9.00 – 11.00.

 

e-mail Punktu: poznanpkd@gmail.com