Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Obornikach uczestniczyła w obchodach „Dni Obornik”. W „Niedzielę ze Smakiem” 24.06.2018r.


image_pdfimage_print

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Obornikach uczestniczyła w obchodach „Dni Obornik”. W „Niedzielę ze Smakiem” 24.06.2018r pracownice – Monika Osak i Dagmara Kłosowicz przeprowadziły działania informacyjno – profilaktyczne.

Punkt PSSE znajdował się przy Młynie Dalhmana. A zainteresowane osoby mogły tam otrzymać ulotki i gadżety promujące życie bez nałogów (tytoniowego i alkoholowego), ulotki dotyczące profilaktyki HIIV/AIDS, chorób odkleszczowych oraz nowotworów. Każdy zainteresowany mógł uzyskać porady związane z leczeniem uzależnienia tytoniowego i alkoholowego.

Osobom chętnym badano, przy pomocy smokerlyzera, poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu. Badanie to obrazuje poziom zatrucia organizmu przez palenie tytoniu.

Przy pomocy alkogogli, osoby chętne mogły przeprowadzić ćwiczenie które pokazuje jak zaburzone jest poprawne widzenie, orientacja i reakcja człowieka po spożyciu danej ilości alkoholu (ok. 1,5‰).

 

Ćwiczenia i badania cieszyły się zainteresowaniem, a punkt odwiedziło mnóstwo ludzi. Nawet gość specjalny „Niedzieli ze smakiem” – Pascal Brodnicki zainteresował się działaniami PSSE.

 

Opracowała: Monika Osak