Powiatowa Olimpiada Wiedzy na temat HIV/AIDS


image_pdfimage_print

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Obornikach we współpracy z Szkołą Podstawową nr 2 w Obornikach im. Wojska Polskiego w Obornikach zorganizowały Powiatową Olimpiadę Wiedzy na temat HIV/AIDS.

Do udziału w Olimpiadzie zaproszono uczniów szkół średnich znajdujących się na terenie powiatu obornickiego.

Celem olimpiady było uświadomienie młodzieży zdrowotnych zagrożeń wynikających z zakażenia wirusem HIV, promowanie odpowiedzialności za zdrowie własne i innych oraz kształtowanie bezpiecznych zachowań zdrowotnych.

Konkurs przeprowadzony był w dwóch etapach – szkolnym i powiatowym.

Do etapu szkolnego olimpiady uczniowie rekrutowali się sami i na tym etapie w olimpiadzie brało udział 124 uczniów. Z etapu szkolnego do etapu powiatowego przechodziło 5 uczniów z każdej szkoły.

Etap powiatowy Olimpiady w obecności powiatowej komisji konkursowej odbył się dnia 02.12.2019 w Sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Obornikach.

I miejsce zdobył Sebastian Krzyżanowski – uczeń Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie,

II miejsce zdobyła Jolanta Jezierska uczennica Zespołu Szkół im. H. Cegielskiego w Rogoźnie,

III miejsce zdobyła uczennica Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie.

Podczas wydarzenia wręczono również nagrodę w konkursie, organizowanym przez PSSE na mem internetowy pod tytułem: „Nie daj szansy AIDS”, laureatce I miejsca Lilianie Hancyk – uczennicy Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

Nagrody dla laureatów konkursów zostały zakupione przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną i wręczone przez Powiatowego Inspektora Sanitarnego.